Polecamy

Webinarium "Książki, biblioteki i kultura na Instagramie", 2 kwietnia 2020 r. godz. 13:00

Data dodania: 13.02.2020

[Aktualizacja 16.03.2020 - Szkolenie zawieszone, odbędzie się w innym terminie] Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na webinarium "Książki, biblioteki i kultura na Instagramie", które odbędzie się 2 kwietnia 2020 r. o godz. 13:00

Instagram staje się coraz ważniejszym narzędziem z punktu widzenia promocji czytelnictwa i kontaktu z osobami już czytającymi. Ta z pozoru prosta i uważana przez wielu za trywialną, platforma społecznościowa, daje olbrzymie możliwości dotarcia do rzeszy (zwłaszcza młodych) ludzi.

Szkolenie jest odpowiedzią na niskie zainteresowanie czytelników treściami książkowymi w „starych mediach” oraz na malejące zainteresowanie wśród młodych ludzi Facebookiem, których skutkiem są m.in.:

  • słaby kontakt czytelników z ofertą bibliotek i innych instytucji kultury
  • malejący wpływ bibliotek i instytucji kultury na stymulacje życia kulturalnego w Polsce
  • nieefektywne wykorzystywanie platforma społecznościowych używanych przez biblioteki i instytucje kultury

Na webinarium uczestnicy nie tylko poznają możliwości Instagrama, z których być może nie zdawali sobie sprawy, ale również sami, przy wsparciu prowadzącego, opracują strategię rozwoju swojego profilu i strukturę publikowanych postów. Uczestnicy dowiedzą się również, jak skuteczniej i bardziej efektywnie działać na Instagramie, jak działają algorytmy Instagrama i jakie zdjęcia na Instagramie zyskują większą popularność, a jakie mniejszą, a także, jak łączyć aktywność na Instagramie z aktywnością w innych platformach w social mediach. Wszystkie możliwości platformy omówione będą na konkretnych przykładach.


Warsztaty poprowadzi Rafał Hetman – bloger, reporter. Od 2013 roku prowadzi blog o literaturze faktu CzytamRecenzuje.pl. Działa na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTubie, a także redaguje książkowy newsletter „Ekstrakt” i prowadzi swój kanał podcastowy „Rafał Hetman o książkach”. Swoje reportaże publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Polska the Times” i magazynie „Chidusz”.

Koszt udziału w warsztatach wynosi:

  • 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Cena obejmuje:

  • dostęp do platformy i aktywny udział w szkoleniu,
  • dostęp do materiałów szkoleniowych,
  • certyfikat sygnowany przez SBP (do samodzielnego wydruku) ,
  • udział w drugim webinarium w celu konsultacji, w dogodnym terminie ustalonym indywidualnie z trenerem.

Uwaga! Rezygnacja z udziału po 26 marca 2020 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Możliwy jest udział innej osoby na szkoleniu - zmianę uczestnika szkolenia należy zgłosić mailowo na adres: redakcja.portal@sbp.pl najpóźniej w przeddzień szkolenia.



Sprawy organizacyjne

I. Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym

  • Uczestnik powinien posiadać zestaw: słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

II. Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju podany zostanie w emailu systemowym, nadawcą jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
  • do wirtualnego pokoju szkoleniowego wchodzi się po kliknięciu w zamieszczony w wiadomości przycisk Dołącz
  • przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.

III. Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, będziecie Państwo mówić, wykonywać ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania
  • Nagranie spotkania zostanie zarchiwizowane i udostępniane Państwu poprzez kanał na YT.

 

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP