Polecamy

SBP nominowane w kategorii Fundacja/Stowarzyszenie Roku w plebiscycie Książka Roku 2020

Data dodania: 01.02.2021

SBP nominowane w kategorii Fundacja/Stowarzyszenie Roku w plebiscycie Książka Roku 2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że działania Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na rzecz wspierania środowiska literackiego oraz czytelników w 2020 r., realizowane m.in. poprzez ogólnopolską akcję #niezostawiamczytelnika, zostały dostrzeżone i SBP otrzymało nominację w kategorii Fundacja/Stowarzyszenie Roku w plebiscycie Książka Roku 2020 lubimyczytać.pl, Allegro.

Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznym plebiscycie i do głosowania na naszą organizację!

Głosować można do końca lutego na stronie >> Plebiscytu

Dzięki uzyskanej nagrodzie chcielibyśmy kontynuować akcję #niezostawiamczytelnika i objąć nią czytelników niepełnosprawnych.

Z góry dziekujemy za wszystkie głosy oddane na Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich!


Ćwierć miliona złotych wsparcia dla środowiska literackiego w największym plebiscycie czytelników w Polsce!

Przez cały luty można oddawać głosy w Plebiscycie Książka Roku 2020. Wśród nominowanych znajdują się książki 93 polskich i 147 zagranicznych autorów, w tym m.in. Joanny Bator, Wojciecha Chmielarza, Remigiusza Mroza, Mariusza Szczygła, Szczepana Twardocha, Harlana Cobena, Jojo Moyes, Guillaume Musso, Stephena Kinga czy J.K. Rowling. Czytelnicy wybiorą najlepsze literackie tytuły w 13 kategoriach, a także wskażą fundacje i stowarzyszenia, które otrzymają ćwierć miliona złotych wsparcia od Allegro.

Czytelnicy mają głos

Plebiscyt “Książka Roku 2020 lubimyczytac.pl i Allegro” to już szósta edycja największego w Polsce głosowania czytelników na ich ulubione tytuły. W ubiegłorocznej edycji internauci na swoich faworytów oddali imponującą liczbę ponad 250 tysięcy głosów. Jak będzie w tym roku? O tym przekonamy się podczas ogłoszenia wyników już 8 marca. Jest to wyjątkowe wydarzenie również dlatego, że na wyróżnienia przekłada się realne uznanie publiczności wyrażone podczas głosowania. Dzięki temu nagrody mają bardzo duże znaczenie dla miłośników książek, a także środowiska literackiego, które od lat wspiera plebiscyt.

W roku 2020 społeczność lubimyczytać.pl oceniała w każdej minucie 5 książek, a nowa opinia pojawiała się w serwisie co minutę i 19 sekund. W sumie w serwisie czytelnicy wystawili już przeszło 25 mln ocen oraz napisali 2,5 mln opinii. To dzięki ich zaangażowaniu i wspólnie z nimi możemy już po raz szósty organizować największy plebiscyt czytelników w Polsce. Przed nami kolejna edycja Plebiscytu na Książki Roku. Nominowane tytuły były najchętniej czytane i najlepiej oceniane przez Internautów w trudnym roku 2020. To lista 245 wartościowych powieści, które pomogły czytelnikom przetrwać ciężkie chwile minionego roku, niejednokrotnie odrywając ich od przytłaczającej codzienności. Teraz wspólnie wybierzemy i wyróżnimy te książki, którym zdaniem czytelników należy się miano Książek Roku 2020 - opowiada Izabela Sadowska, prezes serwisu lubimyczytac.pl.

W tym roku wydarzeniu towarzyszy również kampania, w której do czytania i udziału w głosowaniu zachęcają m.in. aktorka Anna Dereszowska, muzyk Wojtek Mazolewski, aktor Tomek Ciachorowski, osobowość telewizyjna Robert Makłowicz, a także dziennikarka i autorka cyklu “ĄĘ” Kamila Kalińczak i fotograf Michał Wilczewski znany jako “Wujaszek Liestyle”.


Wsparcie dla środowiska literackiego

Organizatorzy, tak jak w poprzednim roku, wyniki plebiscytu zamierzali ogłosić na uroczystej gali, niestety z racji trwającej pandemii plany uległy zmianie. Wyniki zostaną ogłoszone w formie filmu w serwisie lubimyczytać.pl, a także w Allegro. Natomiast zamiast gali, organizatorzy przygotowali niespodziankę. Szósta edycja plebiscytu będzie wyjątkowa ze względu na charytatywny aspekt wydarzenia. Internauci obok głosów na Książki Roku,
wybiorą Fundację/Stowarzyszenie Roku 2020, a Allegro przekaże kwotę 250 tys. zł, która zasili konta wybranych fundacji i stowarzyszeń.

Nominowane w tej kategorii są podmioty, które aktywnie i efektywnie wspierały środowisko literackie oraz branżę książki w czasie pandemii COVID-19.

W głosowaniu udział biorą:

  • Fundacja Wisławy Szymborskiej,
  • Fundacja “ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”,
  • Fundacja Powszechnego Czytania,
  • Stowarzyszenie Unia Literacka,
  • Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Focus na książki

Kategoria “Książki” na Allegro jest niezwykle obszerna i oferuje różnorodny wybór - od fantastyki przez literaturę piękną po kulinaria. Miłośnicy czytelnictwa znajdą tam również gadżety związane ze światem książek. W 2020 roku Polacy kupili na Allegro aż 18 milionów książek - to średnio 35 książek sprzedanych na minutę. Cieszymy się, że możemy być partnerami ogólnopolskiego plebiscytu i wesprzeć fundacje działające na polu czytelnictwa i literatury konkretną kwotą - mówi Jacek Weichert, dyrektor segmentu Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka w Allegro.

W poprzednim roku użytkownicy Allegro szczególnie chętnie sięgali po książki dziecięce i młodzieżowe. Oprócz tego na podium znalazła się także beletrystyka - w tej kategorii najczęściej wybierano literaturę piękną. Poza tym niezmiennie użytkownicy kupują także podręczniki - ta kategoria znalazła się na trzecim miejscu pod względem popularności.

Głosy można oddawać od 1 do 28 lutego 2020 pod adresem: https://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

Wybierzmy razem Książki Roku 2020!

 

O Lubimyczytać.pl

Serwis lubimyczytać.pl to największy portal o książkach w polskim internecie. Miesięcznie odwiedza go ponad 3,5 mln użytkowników, którzy oceniają książki i piszą opinie. W bazie serwisu znajduje się 25 mln ocen książek oraz 2,5 mln opinii napisanych przez czytelników. Serwis współpracuje z wydawnictwami i instytucjami kultury, obejmuje patronatem medialnym książki, festiwale oraz najważniejsze w Polsce imprezy targowe poświęcone książkom. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się 2,8 tys. książek z 80 wydawnictw. Laureat licznych nagród m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii “Kultura w sieci”, “Firmy Polskiego Internetu” i “Gazeli Biznesu”.

O Allegro

Allegro jest platformą pierwszego wyboru dla polskich konsumentów, osiągającą wysoki wzrost przychodów, rentowność i przepływy pieniężne przy dużej skali działalności. Grupa prowadzi wiodącą platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz wiodącą porównywarkę cenową w Polsce – Ceneo.pl. Działalność operacyjna Grupy skierowana jest na rynek handlu detalicznego w Polsce, którego wielkość szacowana jest na 621 mld PLN w 2019 r. i prognozuje się, że wzrośnie ona do 724 mld PLN do 2024 r. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie Grupy stanowiła ok. 3% tego rynku w 2019 r. Jako najbardziej rozpoznawalna marka e-commerce i największy podmiot prowadzący działalność w branży handlu detalicznego artykułami niespożywczymi w Polsce pod względem GMV, Allegro.pl jest również jednym z 10 największych portali e-commerce na świecie oraz należy do 100 największych portali internetowych na świecie pod względem miesięcznej liczby wizyt.
Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl obejmuje następujące kategorie produktowe: elektronika, dom i ogród; sport i turystyka; produkty dla dzieci; motoryzacja; moda i obuwie; zdrowie i uroda; kultura, rozrywka, kolekcje i sztuka;


Redakcja

Mat. pras.


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP