Polecamy

Hanami nad Łódką, Zasmakuj w Bibliotece, Kern Wspaniały - WBP w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online

Data dodania: 15.05.2020

Hanami nad Łódką, Zasmakuj w Bibliotece, Kern Wspaniały - WBP w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online dostępnych w internecie. Oto kilka najnowszych wystaw, które bezpiecznie, bez konieczności wychodzenia z domu przybliżają nam kulturę. Wszystkie wirtualne wystawy WBP w Łodzi są prezentowane na stronie Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej

Hanami nad Łódką. Literatura japońska w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Kultura Kraju Kwitnącej Wiśni, a w jej ramach literatura japońska, posiada w Polsce oddane grono entuzjastów. W zbiorach WB w Łodzi znajduje się pewien zasób literatury japońskiej, który pragniemy przybliżyć Czytelnikom, zachęcając ich do sięgnięcia po ten oryginalny i znaczący w dorobku kulturalnym świata wątek.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-hanami/

Zasmakuj w Bibliotece - Słowem do głowy, serca i żołądka

Przez żołądek dociera się nie tylko do serc, ale także do wiedzy o ludziach, krajach, geografii, historii i literaturze - o szeroko pojmowanej kulturze polskiej i światowej poprzez pryzmat stołu i jedzenia, czyli kultury kulinarnej.
Prezentowane książki - to stare i nowe opowieści, napisane różnym językiem, w różnym stylu i formie, jak i z różnorodnym podejściem do zagadnień. Oczywiście znajdziemy w nich również przepisy, receptury i rady kulinarne. W sposób mądry, czasem humorystyczny, ale na pewno smaczny przeniosą nas w wielowymiarową w czasie i przestrzeni podróż, uczestnicząc w zmysłowej uczcie intelektualnej.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-slowem-do-glowy/

Kern Wspaniały

Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy urodzin oraz 10 rocznicy śmierci znakomitego pisarza Ludwika Jerzego Kerna zapraszamy Państwa do zapoznania się z wystawą online "Kern Wspaniały". Wystawa prezentuje utwory dla dzieci autorstwa L. J. Kerna pochodzące z Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej mieszczącej się w Dziale Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Ludwik Jerzy Kern poeta, dziennikarz, satyryk, autor tekstów piosenek oraz książek dziecięcych. Do klasyki literatury dziecięcej wprowadził takie postaci, jak pies Ferdynand ("Ferdynand Wspaniały”) i porcelanowy słoń Dominik ("Proszę słonia"), zaskarbiając sobie tym samym miłość najmłodszych czytelników, czego doskonałym dowodem jest Order Uśmiechu, który otrzymał w roku 1972.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-kern-wspanialy/

Zapraszamy do wirtualnego odwiedzania naszych wystaw!

#NieZostawiamCzytelnika


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi


 


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP