Polecamy

#NieZostawiamCzytelnika - BPMiG Barcin

Data dodania: 27.04.2020

#NieZostawiamCzytelnika - BPMiG Barcin

Od 12 marca br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest zamknięta dla czytelników; powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie biblioteki.
Nie zaprzestaliśmy jednak pracy; chętnie i aktywnie włączyliśmy się w akcję #NieZostawiamCzytelnika, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na portalu Facebook. Szybko powstał plan treści, które miały być regularnie publikowane na profilu barcińskiej biblioteki:

Poniedziałek: informacje skupione na książce. Tego dnia udostępniamy informacje o dostępnych online e-bookach i audiobookach, promujemy usługi typu Legimi, IbukLibra czy tymczasowy darmowy dostęp do EmpikGo. Piszemy gdzie i kiedy odbywają się ciekawe spotkania autorskie online z pisarzami, księgarzami itd.

Wtorek: informacje o kulturze online oraz Wiosenne Wyzwanie Czytelnicze. Piszemy o interesujących wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych online: spektaklach teatralnych i operowych, koncertach, bezpłatnym dostępie do filmów online, wirtualnych spacerach w muzeach itd. Tego dnia zapraszamy także czytelników do udziału w Wiosennym Wyzwaniu Czytelniczym; zadajemy pytanie o bardzo szerokiej tematyce – acz nawiązującej do książek i zapraszamy do odpowiedzi w komentarzach.

Środa: dzień dla dzieci! Tego dnia prezentujemy dostępne online materiały skierowane dla młodszych czytelników: e-booki, warsztaty, konkursy,  gry, quizy, pomoce w nauczaniu. Jest w czym wybierać!

Czwartek: informacje związane z historią. Tego dnia publikujemy zdjęcia i dokumenty z działającej przy bibliotece Izby Tradycji. Posty te wywołują zazwyczaj ożywioną dyskusję; czytelnicy wymieniają się informacjami, w komentarzach pokazują własne stare zdjęcia. 

Piątek: tego dnia publikujemy memy, żarty, anegdoty, zapraszamy czytelników do udziału w luźnych zabawach. Jest to dzień nastawiony na humor, rozluźnienie się, uśmiech.
Sobota: zapraszamy czytelników do oglądania zdjęć z bibliotecznych archiwów. Publikujemy zdjęcia z imprez i wydarzeń, które miały miejsce w bibliotece np. w latach 90tych XX wieku. Czytelnicy chętnie odnajdują się na zdjęciach i komentują fotografie.

Oprócz postów publikowanych w ramach powyższego planu publikujemy informacje związane z bieżącymi wydarzeniami, np. Dniem Pracownika Służby Zdrowia, Międzynarodowym Dniem Ziemi, Międzynarodowym Dniem Książki, Akcją Żonkile związanej z rocznicą powstania w getcie warszawskim itd. Słowem, na naszym Facebooku wciąż się coś dzieje!
Również na naszym bibliotecznym Instagramie regularnie publikujemy treści. Ostatnio wrzuciliśmy tam zdjęcie stojącego przed biblioteką pomnika naszego patrona – Jakuba Wojciechowskiego – w maseczce. W końcu, jak nakaz, to nakaz!

https://www.facebook.com/bpmigb/
https://www.instagram.com/bibliotekabarcin/


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP