Polecamy

#NieZostawiamCzytelnika – działania online MBP w Ostrowi Mazowieckiej

Data dodania: 15.04.2020

#NieZostawiamCzytelnika – działania online MBP w Ostrowi Mazowieckiej

Ostrowska Biblioteka, wychodząc naprzeciw swoim czytelnikom w związku z zaistniałą sytuacją, wprowadziła szereg działań online. Mając na uwadze dużą ilość propozycji pojawiających się w internecie w obecnym czasie i to, że w tym nadmiarze użytkownicy mogą mieć trudnośćz wyszukiwaniem czytelniczo-książkowych informacji, postanowiliśmy im to ułatwić i wykonywać to za nich.

Promujemy tym sposobem książkę i możliwość czytania. Na profilu Biblioteki codziennie zamieszczamy propozycje darmowych e-booków i audiobooków. Informujemy też na bieżąco o spotkaniach autorskich online. Udostępniamy przez telefon kody do Platformy Legimi. Mając też na uwadze naszą działalność na rzecz regionu, proponujemy i zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się z działalnością etnograficzną innych instytucji. Pracując zdalnie, kończymy też działania związane z selekcją zbiorów.   

Aby umilić czytelnikom czas spędzany w domu, stworzyliśmy projekt Tydzień Inspiracji on-line z Biblioteką.

Codziennie proponujemy inną ofertę tematyczną, m.in. Sport to zdrowie, Jak robić bezpiecznie zakupy podczas pandemii, Kino familijne czy Dzień dla Seniora. Inspiracje odnoszą się do miejsc w sieci, stron, blogów, z których można skorzystać za darmo.
Na naszym fanpage'u odbywają się pojedynki książek. Wśród uczestników, którzy zagłosowali na zwycięski tytuł rozlosowujemy nagrody książkowe.

Uczestniczymy w działaniach i przedstawiamy propozycje online w związku ze świętami okołoliterackimi i nie tylko, m.in. Międzynarodowym Dniem Książki, Światowym Dniem Czytania Tolkiena, Międzynarodowym Dniem Teatru, rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, czy akcją Żonkile. Będziemy czytać bajki dla dzieci online i przygotowujemy się do akcji sleeveface pod hasłem Ubierz się w książkę w domu.

Systematycznie wdrażamy nowe propozycje, staramy się, aby nasz profil tryskał optymizmem, a dzięki temu mamy nadzieję, że nasi czytelnicy są zadowoleni i nie nudzą się. Myślimy też o ofercie na przyszłość, gdy już wrócimy do naszej Biblioteki po przerwie. Przygotowujemy nowe pomysły, scenariusze zajęć, szukamy nowości książkowych, piszemy projekty. Wszystko to dla naszych czytelników, aby być z nimi w stałym kontakcie podczas tego niewątpliwie odmiennego okresu, w jakim przyszło nam prowadzić biblioteczną działalność.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z oferty online MBP w Ostrowi Mazowieckiej. Wszystko dostępne na naszej stronie: www.bibl.ostrowmaz.pl oraz profilu FB:  https://www.facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-im-Marii-D%C4%85browskiej-w-Ostrowi-Mazowieckiej-223777197690056/


MBP w Ostrowi Mazowieckiej
#NieZostawiamCzytelnika


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP