Polecamy

#NieZostawiamCzytelnika - działania online Książnicy Beskidzkiej w Bielsku Białej

Data dodania: 02.04.2020

#NieZostawiamCzytelnika - działania online Książnicy Beskidzkiej w Bielsku Białej

Pandemia zmusiła nas wszystkich nie tylko do zmiany sposobu życia, ale także - pracy. Wielu z nas pozostaje w domach, starając się jak najlepiej wypełniać swoje zawodowe obowiązki. Ośrodki kultury, teatry, biblioteki, kina, zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nie działamy.

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej włączyła się w akcję #NieZostawiamyCzytelnika zainicjowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Bielska biblioteka na ten szczególny, trudny czas, proponuje swoim czytelnikom szereg aktywności online. Na stronie internetowej www.ksiaznica.bielsko.pl czy profilu facebookowym (www.facebook.com/KsiaznicaBeskidzka) , na bieżąco udostępniamy informacje o dostępnej ofercie kulturalno-edukacyjnej.

Co proponujemy?

Wspomnień czar

Zamknięta biblioteka wcale nie musi oznaczać braku dostępu do oferty kulturalnej. Przenosimy się do Internetu zapraszając wszystkich naszych Czytelników na cykl „Wspomnień czar”. Codziennie na YouTube prezentujemy archiwalne filmy z wybranych spotkań autorskich, które odbyły się w Książnicy Beskidzkiej


Drama Lama

To nasza propozycja dla tych, którzy lubią i potrafią tworzyć teksty literackie lub też dla tych, którzy czują, że potrafią, ale nigdy nie odważyli się przelać swoich historii na papier albo dla tych, którzy do tej pory pisali do szuflady. Zajęcia pomyślane zostały jako warsztaty online na facebooku ( https://www.facebook.com/groups/1274640092733060/ )


Czas na lekturę…

Choć biblioteka jest zamknięta, nie oznacza to, że czytelnicy nie mogą korzystać z księgozbioru. Dbamy o to, by nikomu w tym trudnym czasie nie zabrakło dobrej lektury. Drogą mailową udostępniamy kody Legimi, dzięki którym zwolennicy elektronicznych książek mogą czytać je w bezpiecznych domowych warunkach na tablecie, czytniku lub telefonie.


Zainspiruj nas

Pamiętamy również o naszych najmłodszych czytelnikach. Dział Udostępniania Zbiorów dla Dzieci proponuje udział w konkursie plastycznym Zainspiruj nas. Tematem konkursu jest wiosna i Święta Wielkanocne. Zdjęcia prac prezentujemy na naszym profilu facebookowym ( www.facebook.com/KsiaznicaBeskidzka ). Głosowanie przez lajkowanie!


Milusińscy z humorem

Dziś śmiech jest na wagę złota! Wszyscy wiemy, jak kreatywne potrafią być dzieci. Ich skojarzenia bywają zaskakujące, a komentarze dotyczące rzeczywistości pełne niezamierzonego humoru. Proponujemy, by rodzice nadsyłali nam anegdotki, zabawne powiedzonka, śmieszne komentarze swoich dzieci, które następnie opublikujemy w mediach społecznościowych.


LEGO WeDo

Dla nieco starszych dzieci przygotowaliśmy bardzo ciekawą propozycję – cykl internetowych spotkań pt. Programowanie i robotyka w edukacji. W zajęciach online wykorzystane zostaną zestawy klocków LEGO WeDo. Na naszej stronie internetowej www.ksiaznica.bielsko.pl prezentowane będą filmy instruktażowe zrealizowane przez bibliotekarzy.


Bibliotekarz poleca

Korzystając z możliwości, jakie daje internet i media społecznościowe, rozpoczynamy cykl Bibliotekarz poleca skierowany do dzieci. W każdą środę na facebookowym profilu Książnicy Beskidzkiej, bibliotekarz Działu Udostępnień Zbiorów dla Dzieci będzie polecał książkę, która, według niego, warta jest przeczytania.


Pogadanki o języku

Na stronie internetowej Książnicy Beskidzkiej udostępniamy linki archiwalnych audycji zrealizowanych wspólnie przez Książnicę Beskidzką i Radio Anioł Beskidów zatytułowanych „Pogadanki o języku”


English Discussion Club

Bibliotekarze Książnicy Beskidzkiej proponują także czytelnikom wirtualne spotkania i konwersacje w języku angielskim. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu na platformie Zoom. Zapraszamy wszystkich, którzy znają język angielski lub chcieliby go podszkolić.

Pracownicy Książnicy Beskidzkiej każdego dnia starają się, by, pomimo ograniczeń, biblioteka działała, a czytelnicy mieli dostęp nie tylko do wirtualnej wypożyczalni, ale także do warsztatów, spotkań, audycji. Wspólnie przetrwamy ten trudny czas! Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej: www.ksiaznica.bielsko.pl i facebookowej: www.facebook.com/Ksiaznica.Beskidzka


LP/Książnica Beskidzka

Zapraszamy bibliotekarzy do dzielenia się dobrymi praktykami i przesyłania na adres naszej redakcji: redakcja.portal@sbp.pl informacji o realizowanych akcjach i wydarzeniach, organizowanych przez biblioteki online i skierowanych do czytelników. Najciekawsze inicjatywy będziemy publikować na portalu sbp.pl w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP