Polecamy

#NieZostawiamCzytelnika - Stacja Kultura w Rumi w czasie kwarantanny

Data dodania: 30.03.2020

#NieZostawiamCzytelnika - Stacja Kultura w Rumi w czasie kwarantanny

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia w tym trudnym czasie przeniosła się do świata online. Działa zdalnie i przez cały czas pod hasłem #zostanwdomu pozostaje w kontakcie ze swoimi czytelnikami poprzez media społecznościowe, organizując m.in. internetowe zabawy, wyzwania i quizy.

Każdego dnia na swojej stronie facebookowej, Biblioteka proponuje czytelniczy rozkład jazdy, w którym umieszcza linki z dostępami do darmowych audiobooków i ebooków, zachęca do rodzinnego spędzania czasu poprzez różne inspiracje do zabaw z dziećmi, podpowiada uczniom gdzie znaleźć potrzebne do szkoły lektury i zaprasza do udziału w spotkaniach autorskich czy przedstawieniach teatralnych bez wychodzenia z domu. Ponadto w specjalnie nagranym wideo czy jak uszyć maseczkę.

Każdego ranka pracownicy Stacji Kultury biorą udział w zdalnej burzy mózgów i wymyślają akcje, w których można wziąć udział poprzez Instastories oraz Tweety.

Na Twitterze co piątek Biblioteka prowadzi akcję #ksiazkanaweekend, która polega na dzieleniu się czytanymi w trakcie weekendu książkami. To taka akcja promująca czytelnictwo nie tylko wśród użytkowników rumskiej biblioteki.

Ponadto w ramach #zostanwdomu prowadzono m.in. akcję #poczytajmizwierzu: każdy czytelnik mógł pochwalić się jak jego zwierzęcy przyjaciel dzielnie pomaga w nadrabianiu lektur podczas kwarantanny. Zorganizowano także quiz, który polegał na odgadywaniu tytułów książek złożonych z emotikonek.

25 marca Biblioteka obcgodziła wirtualnie Dzień Czytania Tolkiena, proponując na Instagramie oraz Twitterze foto-zabawę w uniwersum Hobbita, a efektem było mnóstwo nadesłanych pięknych zdjęć, w tym wspomnienia z wycieczki do PRAWDZIWEGO Hobbitonu!

Kwarantanna skłoniła też bibliotekarzy do zorganizowania Q&A na Instastories, dzięki czemu mogli odpowiedzieć na pytania nurtujące czytelniczki i czytelników.

Przed Stacją Kultury jeszcze wiele wyzwań, quizów i konkursów, o których już wkrótce będzie mozna się dowiedzieć z mediów społecznościowych Biblioteki:

W imieniu Biblioteki zapraszamy do ich śledzenia, jak i obejrzenia wcześniejszych wydarzeń dostępnych na kanale YT.


Redakcja

Źródło: Stacja Kultura - Biblioteka Rumia

Zapraszamy bibliotekarzy do dzielenia się dobrymi praktykami i przesyłania na adres naszej redakcji: redakcja.portal@sbp.pl informacji o realizowanych akcjach i wydarzeniach, organizowanych przez biblioteki online i skierowanych do czytelników. Najciekawsze inicjatywy będziemy publikować na portalu sbp.pl w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP