Polecamy

12 FMB - zostało tylko kilka dni na zapisy!

Data dodania: 27.06.2019

12 FMB - zostało tylko kilka dni na zapisy!

12 Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 12-13 września 2019 r. w Poznaniu pod hasłem "Bibliotekarz do POZnania".

Hasło tegorocznej edycji Forum Młodych Bibliotekarzy stanowi celową grę słów - ma zachęcić uczestników nie tylko do odwiedzenia stolicy Wielkopolski, ale przede wszystkim do tego, by pokazali oni siebie innym i pozwolili się poznać.


Podczas Forum wygłoszone zostaną referaty, między innymi:
 

 1. Zero Waste w życiu codziennym i bibliotece. Sylwia Luszowska / Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 2. Zawód? Bibliotekarz. Pasja? Rozwój. dr Bożena Jaskowska /Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego
 3. „Czterdzieści lat nie minie…” czyli o możliwych lub nie wizjach kierunków rozwoju bibliotek dr hab. Artur Jazdon / Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
 4. Męskie czytanie, czyli jak przyciągnąć mężczyzn do bibliotek oraz skłonić do czytania. Marcin Skarbka/ Good Books

Więcej tematów referatów >>TU


  
Program FORUM obfituje w przydatne warsztaty, o których szerzej pisalismy już wcześniej, a odbywają się one w trzech podstawowych panelach tematycznych:
 
 1. TU I TERAZ - AKTUALNE PROBLEMY
  Opowiedz nam o swoich codziennych problemach w pracy z książką i czytelnikami; o wyzwaniach jakie wiążą się z aktywnością naukową i teoretyczną bibliotekarzy. Porozmawiajmy o zarządzaniu instytucją, o organizacji pracy. Zastanówmy się nad regulacjami prawnymi, schematami działań, a także nad marketingiem bibliotecznym. Pochylmy się nad działalnością bibliotek w zakresie promocji kultury.
   
 2. POZNAJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ – PERSPEKTYWY SZANSE, ZAGROŻENIA
  W ostatnich latach dostrzegamy coraz większą konieczność nieustannego rozszerzania kompetencji bibliotekarzy przy jednoczesnym „uwolnieniu zawodu bibliotekarza”. Jakiej wiedzy i jakich szkoleń oraz kwalifikacji zawodowych potrzebuje bibliotekarz XXI wieku? Czy udział w projektach krajowych i międzynarodowych to tylko zdobywanie nowych doświadczeń, a może szybszy awans?
   
 3. BIBLIOTEKARZ KREA(K)TYWNIE!
  Pozwól się poznać. Jak Twoja pasja, piękny umysł, gonitwa myśli, mindfulness, hobby, sens życia przekłada się na codzienną pracę w Bibliotece? Opowiedz nam, co Cię nakręca do pracy!Opowiedz nam o swoich codziennych problemach w pracy z książką i czytelnikami; o wyzwaniach jakie wiążą się z aktywnością naukową i teoretyczną bibliotekarzy. Porozmawiajmy o zarządzaniu instytucją, o organizacji pracy. Zastanówmy się nad regulacjami prawnymi, schematami działań, a także nad marketingiem bibliotecznym. Pochylmy się nad działalnością bibliotek w zakresie promocji kultury. 
   
Przypomniamy, że zapisy dla uczestników trwają do końca czerwca 2019 roku – czyli termin zgłoszeń upływa już za parę dni!

Wszelkie szczegóły dotyczące programu 12 FMB znaleźć można tu: >>WIĘCEJ informacji oraz propozycje warsztatów organizowanych w ramach 12.FMB 
 
 
Informacje o innych terminach i >>ZAPISY
 
 

MS/Redakcja.sbp.pl
Źródło: FMB http://lib.amu.edu.pl/XII_forum_mlodych_bibliotekarzy/index.html
Źródło ilustracji: FMB; Pixabay
 

 


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP